česky - Deutsch - English

NěMčINA V PRAZE
S RODILÝM MLUVčÍM

Německá konverzace
NěMECKÁ KONVERZACE
Obchodní němčina
OBCHODNÍ NěMčINA
Němčina pro lékaře
NěMčINA PRO LÉKAřE
Němčina pro děti
NěMčINA PRO DěTI
Ucitel nemciny

PŘEDSTAVUJI SE

REFERENCE
CENY
KONTAKT


Matthias Trabandt


REFERENCE STUDENTŮ

Lucie:

Se způsobem výúky jsem maximálně spokojená a již po deseti setkáních za měsíc jsem cítila posun jako nikdy třeba za celý rok navštěvování jazykových škol.

Vždy mne příjemně překvapí Matthiasova připravenost na hodiny a rozmanitost témat, která v rámci mých potřeb (obchodní němčiny) probíráme. Oceòuji taktéž velkou flexibilitu.

Mirka:

U Matthiase ze všeho nejvíce oceòuji jeho individuální přístup, soustředěnost a prvotřídní způsob výuky.

Matthias je na každou lekci perfektně připraven, během hodiny pokryjeme konverzaci, poslech, správné vyslovování i gramatiku a zároveò opakujeme to, v čem si nejsem jistá. Tyto kombinace přináší nejenom znatelné zdokonalení, ale i sebejistotu němčinu využívat na denní bázi.

S Matthiasem, jako lektorem, jsem velice spokojená a doporučila bych ho komukoliv, kdo se chce naučit němčinu s rodilým mluvčím, rychle a efektivně.

Rodina Perháčových:

Můj syn chodil tři roky na němčinu ve školce, takže když šel do první třídy, již obstojně rozuměl a dokázal se i nějak domluvit. S Matthiasem se začal učit německy v první třídě, a již po jednom roce výuky udělal skutečně velké pokroky. Nejenže mluví ve větách, ale vyjadřuje se gramaticky správně, což předtím nebylo. Zároveò se jeho slovní zásoba velmi rozvinula, dokáže používat adjektiva adverbia a zná spoustu synonym, přičemž jeho znalosti nejsou jen pasivní. S výslovností němčiny nemá prakticky problém a s pomocí Matthiase začíná číst německé texty.

Výuka s Matthiasem přitom probíhá většinou formou hry či v rámci různých jiných aktivit, například vaření, hraní stolních her, vycházek do okolí atd., takže proces rozvíjení jazykových znalostí u mého syna je přirozený a nenásilný. Proto se také můj syn na hodiny němčiny s Matthiasem vždy těší. Velmi oceòujeme, že Matthias dokáže děti zaujmout, a ukázat jim, jak je znalost cizího jazyka obohacující.

Vlasta:

Mathias je vždy výborně připravený a příjemný. Hodiny s ním jsou pro mne zábavou.

Navíc mimo jiné vystudoval i logopedii, takže dovede výborně vysvětlit a naučit i správnou výslovnost. Je znát, že má již dost zkušeností s výukou. Používá zajímavé a kvalitní materiály k lekcím. Cítím se s ním i jako s člověkem velice dobře a uvolněně. Obdivuji jeho trpělivost - většinou na hodiny chodím rovnou z práce a protože pracuji hlavou, někdy je pro mne těžší se soustředit. Přesto jsem u něj nikdy nezažila, že by byl netrpělivý.

Moc ho doporučuji.

Helena:

K Matthiasovi jsem začala chodit, když jsem se připravovala na státnici z němčiny. Až mě překvapilo, jak vzal tu přípravu zodpovědně a jaké množství materiálů mi vždycky nachystal. Státnici jsem úspěšně složila, ale ve výuce budu ráda pokračovat i dál. Matthias je jako učitel precizní, spolehlivý, vstřícný, dovede motivovat, dá se s ním snadno domluvit a navíc je s ním zábava!

Katarína:

S Matthiasovým profesionálnym prístupom k výuke, jeho znalosťami, pripravenosťou a spôsobom výuky som bola nanajvýš spokojná. Svoje odborné kvality dopåòa osobným nasadením, koncentráciou na vyučovanie a záujmom.

Priebeh vyučovania bol ve¾mi dobre štruktúrovaný a zmysluplne vystavaný. Matthias pracoval rôznymi formami, napríklad vysvet¾ovanie gramatických pravidiel dopåòal "klasickými" cvičeniami, ako aj rozmanitými vynaliezavými "hravými" formami, ktoré mne osobne ve¾mi vyhovovali, pretože učenie s nimi ide akosi ¾ahšie.

Jednotlivé hodiny vychádzali z mojej objednávky, Matthias pod¾a nej pripravil schému hodiny, články, cvičenia, dialógy či hry. Pre môj stupeò znalosti nemčiny boli ve¾mi vhodné rôzne jazykové hry, dôsledné precvičovanie správnej výslovnosti, opakovanie a precvičovanie náročnejšej gramatiky, precvičovanie dialógov a situácií (napr. pohovor do zamestnania). Mojimi najob¾úbenejšími aktivitami boli všetky jazykové hry a čítanie.

Matthiasa ako učite¾a odporúčam každému. Pre mòa je jednoznačne najlepším a najinvenčnejším učite¾om nemeckého jazyka, akého poznám z mojej vlastnej skúsenosti.

Lucia:

Výuka nemčiny sa mi ve¾mi páčila a bola som nadmieru spokojná. Okrem klasických metód použival lektor rôzne hry, ktoré skutočne pomohli, a na druhej strane spríjemnili učenie. Na hodinách bola vždy zábava, až sa mi nechcelo ísť preč.

Lektor bol vždy vynikajúco pripravený - často mal po ruke nejakú pomôcku, ktorá pomohla niele naučiť, ale hlavne precvičiť naučené. Nepamätám sa, aby nastala situácia, v ktorej by nevedel ako ïalej pokračovať. Navyše, ak videl, že mòa alebo iných niečo nezaujíma, nebol preòho žiaden problém prejsť na inú tému.

Ako ve¾mi účinná metóda sa mi zdali tzv. šarády, kedy žiak vysvet¾oval inému slovo bez použitia základu tohto slova. Je to nie len zábavné, ale tam človek naozaj zistí, aká silná - slabá je jeho slovná zásoba. Konverzácie som mala najradšej.

Matthiasa by som učite odporučila aj ïalším študentom. Hodiny boli vždy zábavné a domov som odchádzala s pocitom, že som užitočne strávila čas a naozaj sa naučila niečo nové.

Rebecca:

Lekce němčiny s Matthiasem byly vždy zajímavé a na každé setkání jsem se těšila. Vždy byl dobře připravený a měl dobré nápady jak naplánovat každou lekci.

Když jsem něčemu nerozuměla, znovu mi to zopakoval a vysvětlil. Matthias je trpělivý. Na našich setkáních jsme na začátku konverzovali a pak jsem dělali náročnejší úkoly. Taková kombinace mi vyhovovala, protože i náročné aktivity se zdaly jednoduššími a zajímavými. Nejvíce mě bavily hry s kartami, které byly efektivní a zábavné.

Matthiasa rozhodně doporučuji. Je přátelský, spolehlivý, s širokým rozhledem a prostě cool.

Martin:

S výukou nemčiny som bol ve¾mi spokojný. Matthias má užasný talent a trpezlivosť pri práci so študentmi. Je organizovaný a pripravený ako len nemecký učite¾ môže byť.

Vždy mal po ruke množstvo hier a nápadov ako precvičiť rôzne zákutia nemeckého jazyka.

Dobrá nálada na lekciách hodiny mi dodávala chuť učiť sa nemecký jazyk ïalej.

Matthiasa by som bez váhania odporučil komuko¾vek kto má záujem oprášiť alebo vylepšiť svoju nemčinu.